WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE

Tomasz Jabłonka

Szukasz kosztów na koniec roku? Myśl perspektywicznie i zainwestuj w fotowoltaikę
Fotowoltaika ,perspektywa ,inwestycja.
Produkcja energii na własne potrzeby, Producent energii do celów komercyjnych
Koniec roku to moment, w którym przedsiębiorcy gorączkowo poszukują inwestycji, które można wpisać w koszty działalności firmy. Najprostszym rozwiązaniem dla wielu staje się zakup nowego samochodu. Nie można tej decyzji odmawiać praktycyzmu. Pamiętać jednak trzeba, że wartość takiego auta na przestrzeni lat spadnie, a jego eksploatacja będzie wiązać się z wydatkami.Ale auto to też niezły pomysł:
https://www.facebook.com/niebianskieokazje
Zamiast generować kolejne koszty, warto zastanowić się nad inwestycją, która przyniesie długofalowe korzyści. Może nią być montaż instalacji fotowoltaicznej.

Korzystne zmiany ustawowe, spadek cen instalacji oraz wysoka stopa zwrotu sprawia, że na taką inwestycję decyduje się coraz więcej firm w Polsce. Eksperci szacują, że do końca 2018 roku liczba mikro instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju wzrośnie do 200 tysięcy.

Siła zielonej energii

Fotowoltaika to nic innego jak przetwarzanie promieni słonecznych w energię elektryczną, dzięki zainstalowaniu na dachu specjalnych paneli. Przynosi to realne oszczędności przez cały rok. – Tym sposobem możemy ograniczyć wysokość naszych rachunków za prąd o blisko 90%, a w okresie od kwietnia do września, kiedy słońca jest najwięcej, montaż instalacji fotowoltaicznej sprawi, że wydatki na energię z sieci będą praktycznie zerowe. Zimą ilość produkowanej energii jest mniejsza, ale bilansuje nam to nadwyżka pozyskanej energii latem , którą to oddaje nam zakład energetyczny.

Zważywszy na ciągle rosnące koszty energii elektrycznej z sieci (między 1995 a 2017 roku np. ceny energii wraz z przesyłem dla gospodarstw domowych wzrosły w Polsce o 245%), zapewnienie sobie większej niezależności od warunków narzucanych przez zewnętrznych dostawców prądu przekłada się na podniesienie konkurencyjności firmy.

Energia produkowana jest przez cały rok – także wtedy, gdy firma jest zamknięta i potrzebuje znacznie mniej prądu, na przykład w dni wolne od pracy. – Nadwyżka energii, którą wyślemy do sieci pozwoli zrównoważyć wydatki na prąd z zewnątrz, w który trzeba będzie zainwestować zimą. A dzięki korzystnym rozliczeniom z elektrownią, instalacja generuje stały przychód, nawet gdy Firma teoretycznie jest zamknięta.

Obiecująco wyglądają też średnie stopy zwrotu inwestycji w fotowoltaikę. Obecnie to 15 – 20% rocznie, co na tle bankowych 2-3 procentowych lokat wygląda interesująco. Zysk ulegnie podwyższeniu w momencie kolejnej podwyżki ceny prądu czy też kosztów dystrybucji.

Koszty inwestycji mniejsze, niż się wydaje

Początkowe koszty inwestycji zależą od zapotrzebowania na energię elektryczną przez daną firmę, czyli tak naprawdę warunkowane są m.in. tym, jak dużo prądu ma wygenerować instalacja.

Ponadto, nie mając pieniędzy na pokrycie montażu ze środków posiadanych przez firmę, można wziąć instalację fotowoltaiczną w leasing. – To rozwiązanie jest o tyle korzystne, że obniża podstawę opodatkowania przedsiębiorstwa. W koszty firmowe można wliczyć zarówno opłatę wstępną, ratę leasingową, jak i prowizje oraz wydatki związane z eksploatacją . Instalację możemy przez okres 5 lat amortyzować. A to także zwiększa koszty uzyskania przychodów i tym samym zmniejsza wartość podatku dochodowego.

Zielona energia to przyszłość energetyki w Polsce, a na zachodzie, np. w Niemczech jest już to coś naturalnego. Warto przyjrzeć jej się bliżej, szukając praktycznej inwestycji, która nie tylko będzie sposobem na znalezienie dodatkowych kosztów, zmniejszających podstawę opodatkowania, ale rozwiązania przynoszącego zyski w długofalowej perspektywie.

Dane adresowe:

Ulica:

Plac Jana Pawła II 14

Miejscowość:

66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefon:

Kliknij aby zobaczyć numer telefonu

Strona internetowa:

Kliknij aby zobaczyć adres strony WWW

Usługodawca nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Dostępne usługi: 0

x