WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE

USŁUGI REKLAMOWE - COPYWRITING

Czym różni się pisanie tekstów SEO od normalnego copywritingu?

Dzień dobry. Czym różni się pisanie tekstów SEO od normalnego copywritingu? Czym się kierować wybierając specjalistę od obu typów tekstów?

Wrocław

3 odpowiedzi usługodawców

KUŹNIA TREŚCI MARCIN CICHOCKI FIRMA

Przejdź do profilu wykonawcy

Zobacz numer telefonu

Teksty SEO ukierunkowane są przede wszystkim na to, by możliwie wysoko wypozycjonowały daną podstronę w SERP-ie wyszukiwarki. Pisząc tego typu teksty przykłada się szczególną uwagę do meta opisu i tytułu oraz odpowiedniego umieszczenia frazy kluczowej w nagłówkach i poszczególnych sekcjach treści. Należy mieć na uwadze częstotliwość jej występowania oraz odpowiednie operowanie jej synonimami i odmianami. Nie należy zapominać, że teksty SEO pisane są nie tylko pod algorytmy Google, ale przede wszystkim pod użytkownika. Dlatego też konieczne jest dbanie o ich użyteczność, poprawność językową oraz ogólną jakość contentu. Nie wiem, co może kryć się pod pojęciem "normalnego copywritingu", niemniej copywriterzy tworzą także kreacje reklamowe, oferty handlowe, mailingi, content na strony internetowe, artykuły sponsorowane czy scenariusze. Wszystkie z wymienionych usług skupiają się przede wszystkim na zaciekawieniu odbiorcy i zatrzymaniu jego uwagi. Wybierając copywritera, warto zwrócić uwagę na jego specjalizację. Niektórzy lepszy są w pisaniu kreatywnym, inni preferują tworzenie treści czysto technicznych. Warto zerknąć na ich portfolio oraz warunki współpracy.

Czy odpowiedź była pomocna?

( 13 )

( 0 )

Specjalist eCommerce and IT Patryk Kowalski

Przejdź do profilu wykonawcy

Zobacz numer telefonu

SEO to tworzenie treści przede wszystkim pod wyszukiwarkę. Spełnianie standardów dot. nagłówków, tagów, metatagów, schemy etc. Copywriting to pisanie tekstu pod typowe zlecenie. Oczywiście ma też wpływ na SEO. Pamiętajmy, że TREŚĆ to w sumie filar SEO.

Czy odpowiedź była pomocna?

( 0 )

( 0 )

Zobacz numer telefonu

Witam serdecznie, Copywriting polega na pisaniu tekstów wykorzystywanych w reklamie, na blogach itp. Copywriting SEO to bardzo podobna forma tekstów, lecz uwzględnia ona "opinię" Google na ten temat - teksty są zoptymalizowane pod przeglądarkę. Dobry autor tekstów powinien przede wszystkim mieć jakieś doświadczenie w pisaniu takich wypowiedzi. Powinien również płynie poruszać się w świecie reklamy i marketingu. Myślę, że spełniam powyższe kryteria, a wybór mojej osoby do napisania tekstów będzie krokiem w dobrym kierunku. Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Czy odpowiedź była pomocna?

( 0 )

( 1 )

x